Марнославство – марнолюбство, славолюбство, порожній гонор, пиха, гординя

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

На засіданнях Клубу ми говоримо про громадянське суспільство. Обурюємось його відсутністю. Вважаємо себе авангардом будівництва громадянського суспільства. Навіть міркуємо про щось більше, бо поведінка леополійців мала б слугувати прикладом для суспільної громади.

«Поводирі» людства ніколи не були «рабами суспільної думки». Йшли вперед не реагуючи на найпотужніші засоби суспільного впливу - похвалу й осуд. Може треба щось змінювати, принаймні, в Собі?

Якщо добрі справи для нас є повсякденною звичкою: і на роботі, і в сім’ї, і в громадському житті, то якої винагороди ми очікуємо? Подяки? Відзнаки? Рукоплескання? Невже приймаючи ротарійську віру ми не усвідомлювали, що йдемо служити суспільству. Понаднормово. Без вигоди. Безкорисно. Бо ми у цьому житті вже відбулись, щось осягнули. Ми над людською марнотою. Це совкове, відоме з минулого - «будеш себе добре поводити — отримаєш медаль Переможця соцзмагання», вже переросли. Позбудьмося ілюзії власної важливості і вивільнимо енергію для служіння суспільству понад власне «Я».

У нас інший світогляд. Інший інтелектуальний і моральний рівень. Ми відповідальні за свої вчинки. Ми серед рівних собі. Для нас важливо хто ми є насправді, а не як нас сприймають. У нас відсутнє почуття жалю до себе, бо його замінило співчуття до інших.

Правдива насолода полягає в отриманні бажаного. Ми бажаємо творити добро. І нашим Гаслом тепер є: "Я це зробив". Ми християни. Віруємо. Знаємо, гріхи починаються з марноти. Марнославство - стартова лінія усіх гріхів. Бальзаківський Гобсек казав -«Марнославство! Це завжди наше «Я».

Хочеться довести собі, що ти чогось вартий у цьому житті, здатний на щось більше? Хочеш вчинити добро? Роби, не галасуй. Позбутися марнославства - неабиякий подвиг! А визволяються від нього, творячи добрі справи, поборюють його добрими вчинками, схованими від людського ока.

Ротарійські правила не догма. Їх теж потрібно вдосконалювати. А в моральному аспекті – бути вищими за них.

Прочитано 2331 разів
Михайло Кравчук

Mykhaylo Kravchuk

Economist

Детальніше в цій категорії: « Через 300 років Про мої враження »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається