Здається, що ця назва Християнської доброчинної організації досить мало розкриває свою сутність в очах ротарійців. Принаймні такий висновок я зробив з нашого останнього подання кандидатури Голови Марійського Товариства «Милосердя» на здобуття нагороди Paul Harris Fellow. Скажу більше: мабуть і не кожен із Леополійців усвідомлює наскільки велику роль у становленні нашого Клубу відіграла програма ротарійської підтримки цього Товариства. Адже саме завдяки невсипущій енергії Голови Товариства «Милосердя» пані Стефанії Шабатури наш Клуб здобув партнерів у РК Ерфурт, з якими ось уже 10 років маємо офіційно (згідно всіх юридичних нормативів узгодження і парафування) підписаний договір.
Більше того зусиллями представників аж трьох Ротарі-клубів (не зупиняючись на участі багатьох інших організацій і владних структур) вдалося протягом семи років практично відбудувати майже знищену пам’ятку ренесансу. Ротарі-Клуб «Львів-Леополіс» (зокрема, Богдан Матіяшек, Тарас Рудько і Чартерний Президент), РК Ерфурт (особливо – Рольф Юсті, Клаус Вессель, Вольфґанґ Габель, Гайнц Штаде, Томас Реннер, Томас Гутт) і представник РК Львів – його теперішній Президент-елект Богдан Демчина своєю працею, енергією та коштами доклалися до реставраційних робіт на вулиці Руській 10.
Про наші контакти з німецькими друзями та спільні програми вже неодноразово говорилося і писалося. Але далеко не кожен Леополієць мав нагоду особисто переконатися в дієвості нашого спільного проекту «Реставрація приміщень Марійського Товариства «Милосердя» на вулиці Руській 10». А приміщення не лише чудово відреставровані, але й різнобічно і постійно функціонують в якості закладу християнської освіти та виховання, як місце проведення занять найрізноманітніших дитячих гуртків і студентських ініціатив.
На Руській 10 проводять репетиції дитяча балетна студія, театр моди «Дерево життя», молодіжний хор церкви Стрітення Господнього та ансамбль старовинної музики «Львівські менестрелі» під керівництвом нашого чартерного секретаря Славка Ільницького. «Милосердя» піклується про дітей онко і душевно хворих та їх залучення до спілкування зі світом мистецтва. Останнім часом відбувалася презентація ними створених художніх робіт.
Марійське Товариство постійно надає свої площі для проведення виставок митцям з усіх куточків України, що розцінює як акцію патріотичного єднання. Виставки проходять у двох відреставрованих ренесансових залах. Від 15 лютого до 11 березня у цих приміщеннях відбувалася персональна виставка іконопису, графіки та живопису Президента-засновниці Inner-Wheel-Club-Lviv-Leopolis художниці й музикознавця Лесі Криворучко-Котюк із назвою «Стрітення». Факт відкриття виставки саме в цей святковий день був із кількох причин символічний:
- духовне наставництво Марійське Товариство «Милосердя» отримує від церкви Стрітення Господнього;
- творчий доробок мисткині Лесі Криворучко-Котюк символізує зустріч двох мистецтв – образотворчого і музики;
- на виставці були представлені два світи – духовний світ людини і краса створеної Богом української землі через їх мистецьку інтерпретацію;
- відвідання виставки Головою Львівського відділення Української Спілки інвалідів (нашого єдиного поки-що здобувача нагороди PHF) незрячою пані Оксаною Потимко символізувало наше прагнення усунути дискримінацію для тих, хто красу світу може лише уявляти;
- Стрітення як свято і як виставка стали доброю оказією для ознайомлення Леополійців на своєму черговому засіданні в середу 15 лютого з мистецькими здобутками дружини Чартерного Президента у відреставрованих (значною мірою зусиллями ротарійців) приміщеннях Марійського Товариства «Милосердя» на вулиці Руській 10.
На фото:
Відреставрована ренесансова стеля у виставковому залі
Виступ автора виставки, музикознавця Лесі Криворучко-Котюк
Виступ мистецтвознавця критика Марії Прийми
п.Оксана Потимко, п.Стефанія Шабатура, Володимир Костур і гості з Швеції
Оксана Потимко дотиком пальців оглядає ікону
Портик колишнього вікна у оновленому вигляді
На вернісажі прозвучав твір Богдана Котюка "Діалог" для сопілки та гітари у виконанні Божени Корчинської та Ярослава Гамаля
Відновлені ренесансові склепіння у першому залі
Приміщення на Руській 10 до ремонту