END POLIO NOW

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Дата події була приурочена до дня народження Джонаса Солка – американського епідеміолога та вірусолога, що протягом 1952–1955 років розробив інактивовану вакцину проти поліомієліту.

Джонас Едвард Солк - та людина, якій зобов'язані життям сотні тисяч дітей в усьому світі. Божевільний вчений, фанатик, який винайшов першу в світі вакцину від поліомієліту, настільки вірив у свою справу, що прищепив експериментальною вакциною і себе, і трьох своїх дітей. Він вірив і переміг! Дав шанс людству перемогти одну з найстрашніших дитячих хвороб-ПОЛІОМІЄЛІТ.

24 жовтня відзначається у світі як день боротьби з поліомієлітом.

Головною гуманітарною програмою Ротарі є End Polio Now (https://www.endpolio.org/ | Фонд Polio Plus), метою якої є остаточне викорінення поліомієліту у світі. З початку роботи всесвітньої ініціативи Ротарі та партнерів (ВООЗ, ЮНІСЕФ, Фонд Білла і Мелінди Гейтс та CDC Центр по контролю і профілактиці захворювань США), GLOBAL POLIO ERADICATION INITIATIVE (http://polioeradication.org/), з 1988 року, поліомієліт був викорінений практично у всьому світі завдяки всеосяжній вакцинації дітей.

Урочисто, в присутності гостей з інших ротарі клубів, ця вагома дата відзначалася теж і у РК "Львів-Леополіс".

А гостей було багато. Нас прийшли привітати паст-губернатори, Президенти всіх львівських ротарійський клубів та ротарійці Львова .

Святкове засідання відкрив Президент Михайло Ерстенюк. Про Міжнародний день Поліо Плюс та про результати боротьби з поліємілітом познайомила присутніх Ольга Яковенко. Павло Кашкадамов виступив з промовою «Ротарі дорогою Поліо». Президент РК «Львів-Княжий» Ольга Новосад показала майстер-клас «Поліо і тюльпани». Всі присутні ротарійці з натхненням та ентузіазмом вчилися робити червоні тюльпанчики.

Михайло Ерстенюк зробив своєрідний звіт за пройдений клубом двадцятирічний шлях. Двадцять років ми разом зустрічаємося в Королівській трапезній в Італійському дворику, щоб служити понад власне «Я», тобто організовувати, створювати та впроваджувати ротарійське проекти. Їх зреалізовано багато, зокрема дітками «Відчинилося життя», «Допоможи фронту», «Діти воїнів АТО» та інші.

В клубі нас є 33 Леополійці, 1 почесний член паст-президент РІ (2011/2012) Кальян Бенержі та і одна почесна ротарійка з Парижа Уляна Чайківська. За 20 років з різних причин вибуло 14 людей. Троє померли, будучи дійсними членами клубу: Богдан Грицко, Анатолій Гіренко, Тарас Баран. 7 кавалерів українських та міжнародних державних орденів. Члени Клубу є лауреатами багатьох українських та міжнародних державних нагород різних рівнів. Два майстри спорту. Чотири доктори наук, два кандидати наук, три лауреати державних премій. Два почесні амбасадори Львова. Народний художник України, Заслужений винахідник України, Заслужений професор, Заслужений філателіст України. 15 авторів видали понад 50 книжок, надруковано майже 500 наукових статей. 4 Леополійці отримали ротарійську нагороду Пола Гарріса. 6 неротарійців (Стефанія Шабура, Оксана Потимко, Роман Іваничук, Андрій Содомора, Андрій Салюк, Павло Тітко) нагороджені відзнакою Пола Гарріса. Врятовано і повернено здоров’я 785 дітям.

Поїздки в Париж, Ерфурт, Сібіу, Відень, Канів, Холодний Яр, Чигирин, Батурин, Чернігів, Унів, Свірж, Жовкву, Яремче, Підгірці …

Під час засідання офіційно відкрито в Італійському дворику ювілейну фотовиставку «Нам 20 років».

Служімо людству понад власне «Я» і надалі в нашій затишній неповторній Леополійській атмосфері

БУДЬТЕ НАТХНЕННЯМ

Прочитано 1997 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Останні новини

06 бер. 2020 р.

115 річниця Ротарі!