Спогади про святкування Маланки

От і віддзвеніли Різдвяні Свята. Відійшла у спогади Ротарійська Коляда та Маланка 2015. Неймовірно шкода, що на святкуванні Маланки не змогли з нами бути друзі, яких здолали грип, простуди та ожеледиця.

Тішить, що вдалось гарно провести Щедрий Вечір. Але про все поступово. Почали святкування у «Віденській каві» з молитви, з поминання Воїнів, що склали голови у визвольній війні з ворогом, і за тими, хто на передовій. Другий тост, як завше, пролунав з Михайлових уст: Між чаркою першою … Ну, далі всі знають. Втім, Михайло говорив серйозно - час зараз такий. Він завершив тост словами віри у перемогу нашого народу.

З першою зорею завітав на наше свято Ротарактівський Вертеп: - дійство, що відбувалося з неабиякою майстерністю та ентузіазмом, нагадало нам про наш Ротарійський Вертеп. І знову чуємо ми віншування та побажання Мирного Неба, Вільної України від ротарійців та родичів. Проникливі і важливі слова сказав Олег Гайовишин. Він розповів про свої поїздки на Схід, на війну.

Продовжив нашу забаву львівський етно-джазовий гурт «Ойкумена», що заснований 11 лютого 2011 року. Художнім керівником гурту і автором більшості мелодій є музикант та громадська діячка Олена Коссак. «Ойкумена» – гурт, що знаходиться у постійному творчому пошуку, сміливо експериментуючи з різноманітними інструментами та аранжуванням. Гурт виконує сучасну україномовну авторську акустичну музику з елементами етно-джазу, експериментуючи з бандурою, сопілкою, саксофоном, флейтою, гітарою, фортепіано та використовуючи динамічні перкусійні ритми у поєднанні з проникливим відкритим співом. Вся наша компанія нагородила «Ойкумену» бурхливими оплесками.

І знову тости ротарійців та їх родичів. Звучать побажання добра, радості, щастя і здоров’я на весь рік. Козу водив ЛЬВІВСЬКИЙ ЕТНО-ГУРТ автентичного співу "Коралі", який був створений скрипалькою Галиною Похилевич і етномузикознавцем Ларисою Лукашенко у травні 2001 року. Колежанки записували фольклор на Підляшші й Берестейщині. Цікавим є те, що манера співу у тій місцевості відрізняється від галицької. Існує багато гуртів, які співають винятково у Київщині, Полтавщині або тільки на Поліссі, а "Коралі" мали потребу показати, що співоча Україна надзвичайно розмаїта.

Сьогодні у складі гурту троє учасниць: випускниці Львівської національної музичної академії Галина Похилевич та Лариса Лукашенко, які тривалий час працювали в Інституті Народознавства у Львові, а також львівська акторка Людмила Зборовська. Власне, самі себе "Коралі" називають не "тріо", а "фольклорним гуртом", тому що мають надію на його розширення.

За традицією РК Львів-Леополіс відбувся благодійний аукціон, виставлялись роботи музикознавця, автора і телеведучої сотень музичних програм Львівської телерадіокомпанії «Високий Замок», члена Спілки журналістів України і художника Лесі Криворучко-Котюк.

Лоти придбали:

  • «Архистратиг Михаїл» - Річард Гарейчук, м. Торонто, Канада
  • «Святий Миколай» - Гаук Андрій, м. Львів, Україна

Кошти підуть на «вирішення гуманітарних питань на сході України» та допомогу пораненим.

Поза сумнівом – свято вдалося! «До наступної Маланки!» - бажають один одному учасники

Прочитано 2109 разів
Детальніше в цій категорії: « Рубрика для незрячих Маланка 2013 »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Останні новини

06 бер. 2020 р.

115 річниця Ротарі!