Ротарійці на захисті довкілля

Галина Рось Неділя, 28 квітня 2013;

Ротарі Клуб «Львів - Леополіс»
підтримав природоохоронну акцію
Яворівського національного природного парку

Ротарійці на захисті довкілля

Сміття – проблема розвитку
цивілізації, чи людської байдужості?!

 

Весна зустрічає нас довгоочікуваним теплом, мелодійним пташиним співом та невимовною ніжністю природи, але разом з тим людському оку відкриваються й неприємні картини сміття. Автором цього «мистецтва» є сама людина.

З метою запобігання екологічних проблем та формування у молоді еколого-етичних правил у сфері поводження із сміттям на базі Яворівського національного природного парку пройшов природоохоронний захід «Чиста земля – чисте довкілля». Цікава та проблемна тема зібрала чимало однодумців та активістів громадськості, сфери бізнесу та державних структур. Не залишилися осторонь і ротарійці клубу «Львів - Леополіс», які подбали про участь у даному заході вихованців Львівського центру піклування про дітей та виступили співорганізаторами екологічного дійства. Президент клубу Олег Гайовишин звернувся до присутніх і як керівник компанії «AVE», яка пропагує європейський підхід у сфері поводження із відходами. Він наголосив на необхідності сортування сміття, адже вторинна переробка сировини вирішує низку проблемних питань.

Для наглядності і оцінки асортименту контейнерів для сміття президент клубу посприяв у організації виставки власної продукції компанії «ЕКО – Львів Сервіс». Розповів пан Олег і про екозахід з розчищення від сміттєвих завалів річки Рожанки. Акцію підтримало чимале товариство Ротарі клубу. Власний приклад, цікаві факти та щирість доповідача захопили аудиторію слухачів.

Керівник науково-виробничого приватного підприємства „Спаринг-Віст Центр” та член Ротарі Клубу «Львів - Леополіс» Ростислав Смук, посприяв у проведенні радіаційного обстеження еколого-просвітницького центру Яворівського НПП. Представники фірми за участю школярів зробили відповідні заміри, чим підтвердили безпечність перебування на території Яворівського НПП.

Даний екозахід вирішив також важливу проблему – куди дівати відпрацьовані батарейки, які, потрапивши в воду або ґрунт, завдають значної шкоди навколишньому середовищу. Токсичні метали викликають ураження всього живого і сприяють розвитку ракових захворювань. Для вирішення цієї проблеми члени «Екологічного гуртка» ЛНУ ім. І. Франка підготували контейнери для збору батарейок. Зібраний матеріал пізніше буде переданий на підприємство «Арґентум» для подальшої переробки.

На завершення весняного екомарафону діти відвідали одну із екологічних стежок Яворівського НПП, де мали можливість спостерігати за живою природою, яка пробудилася від зимового сну.

Кожен зрозумів, що може вплинути на екологічну ситуацію, почавши із себе та простого пакета для сміття. Мораль заходу полягає у людяності, яку ми проявляємо до природи. Тут якнайкраще підходять слова: «Бог прощає завжди, людина – інколи, Природа – ніколи!»

Галина Рось

Прочитано 1660 разів

Галерея зображень

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Останні новини

06 бер. 2020 р.

115 річниця Ротарі!