Paul Harris Fellow для Стефанії Шабатури

На цю подію Леополійці очікували два роки. Відбулося. На спільне відзначення 108 річниці створення РОТАРІ до залу Rotary-meetings РК «Львів-Леополіс» – Королівської трапезної Палацу Корнякта зібралися представники всіх Ротарі-клубів Львова. Зібралися не лише для привітань один одного, але перш за все для вшанування людини, яку знає й цінує Львів, Наша громада, вся Україна й українці у світі. Привітати зі заслуженою нагородою Пані Стефанію Шабатуру до нас прийшов і Львівський міський голова Андрій Садовий, який не оминув відзначити: «Для мене велика честь бути присутнім на такій значній події, в такому добірному Товаристві львівських достойників».

Вручення. Paul Harris Fellow для Стефанії Шабатури.

15 років тому Ротарі-Клуб «Львів-Леополіс» робив лише свої перші кроки на ниві ротарійського служіння. Тоді, поруч із контактами з американськими клубами із Чикаґо і Нью-Джерзі по програмі «Gift of Life», ми вперше зустрілися у Львові зі своїми майбутніми партнерами – ротарійцями із Ерфурта. Як виявилося, надалі саме ці дві лінії міжнародної співпраці дали найпотужніший результат.

РК Ерфурт із Тюрінгії після падіння Берлінської стіни відновив свою діяльність з ініціативи пастора Лотара Ульріха. Можливо, саме через це одним із пріоритетів своїх міжнародних контактів РК Ерфурт визначив підтримку духовно-благодійної жіночої організації Марійське Товариство «Милосердя» у Львові. Пошуки партнерського Клубу привели ротарійців із Ерфурта на засідання нашого РК «Львів-Леополіс». Так ми познайомилися не тільки з нашими майбутніми партнерами, але й Головою Марійського Товариства у Львові – унікальною людиною, мисткинею, видатним громадським діячем, патріотом і незламним борцем за свободу думки й віросповідання Стефанією Михайлівною Шабатурою.

Львівське Марійське Товариство „Милосердя” (скорочено МТМ) – це жіноча християнська доброчинна неприбуткова організація. Його основна мета – допомога людям у поверненні духовних цінностей: віри, безкорисливої любові до ближнього, християнського милосердя. Своїм завданням МТМ ставить перш за все дбати про здоров’я жінки та зміцнення сім’ї; відновлення і збереження національних культурних традицій. Їх ціль – це допомога людям у нещасті, боротьба зі суспільними вадами, що призводять до злочинів й аморальних явищ в родині та побуті.

На виконання усіх цих завдань під дахом МТ «Милосердя» постійно функціонують близько двох десятків найрізноманітніших колективів: починаючи від активної діяльності Центру боротьби з наркоманією та алкогольною залежністю, роботи гуртків і художніх дитячих колективів – до систематичного експонування творів мистецтва у виставковому залі, репетиційної роботи, виступів і поїздок Театру хореографії та модельєрства, а також реколекційних занять молоді.

Коли ми кажемо «під дахом», то в підтексті лежить патронат. Але усі ці колективи потребують для постійного функціонування справжнього і далеко не віртуального духу над головою. З ініціативи Голови МТМ Стефанії Шабатури спільними зусиллями багатьох доброчинців, але перш за все Ротарі-клубів «Львів-Леополіс» та Ерфурт приміщення Марійського Товариства на вулиці Руській 10 у Львові були відновлені. Ці реставраційно-ремонтні роботи тривали понад десять років, а останнім часом нам вдалося залучити до участі в проекті ще й наших нових партнерів – Ротарі-Клуб Кльостернойбурґ із Австрії. Радіємо і пишаємося, бо результат – вражаючий: у нашому місті тепер функціонує ще один повноцінний заклад культури у ренесансній будівлі, яка була куплена майже століття тому для потреб МТМ сестрами-служебницями.

Із результатами міжнародної ротарійської українсько-німецько-австрійської співпраці ми з гордістю знайомили і наших друзів із РК Замостя (Польща), з якими теж уклали партнерську угоду, і Президента РІ 2011 – 2012 Кальяна Бенерджі. Оцінюючи нашу громадянську ініціативу і вірність ідеалам Ротарі, а також щиро вшановуючи особисті заслуги Голови МТМ пані Стефанії Шабатури перед Львівською громадою та народом України, Президент Бенерджі охоче виявив згоду приєднатися до нашого Леополійського кола в якості Почесного члена РК «Львів – Леополіс». Символічно, що церемонія вручення нашого Клубного значка відбулася в приміщенні Марійського Товариства «Милосердя» на вулиці Руській 10.

Ця подія стала ще одним підтвердженням вагомості багаторічної співпраці Леополійців із керованим Стефанією Шабатурою Товариством. Традиційні міжнародні контакти, в центрі яких залишається «Милосердя» з кожним роком укріплюються. Що все це відбувається на благо громади, що будівля служить молоді й духовним потребам українського суспільства – заслуга перш за все ініціатора відновлення Марійського руху у Львові й співзасновниці Товариства «Милосердя» пані Стефанії Шабатури.

«Милосердя» піклується про дітей онко і душевно хворих та їх залучення до спілкування зі світом мистецтва. Останнім часом у виставковому залі на Руській 10 навіть відбулася презентація ними створених художніх робіт. У цьому вгадується прояв творчої натури самобутнього митця – члена Національної спілки художників України з 1969 р. Стефанії Шабатури.

Тоді у 60-х роках її приятелями були В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Михайло Горинь, Ірина та Ігор Калинці… А у 1972 році Стефанію Шабатуру за антирадянську агітацію та пропаганду було заарештовано і засуджено до 5-ти років суворого режиму і трьох років заслання. За участь у протестних акціях засуджених політв’язнів мордовських таборів Стефанія Михайлівна відбула 115 діб карцеру та 6 місяців одиночної камери. Органи КДБ вилучили і знищили 70 екслібрисів та понад 150 малюнків пані Стефанії. Але вона усе витерпіла й повернулася до активного громадського життя.

З 1979 року Стефанія Михайлівна – член Української Гельсінської Спілки. Вона працює у Львові художником текстильно-галантерейного об’єднання «Юність», є активісткою «Меморіалу» та НРУ, бере активну участь у відродженні УГКЦ.

Кавалер орденів Княгині Ольги  ІІІ і  ІІ ступеня та ордена «За мужність»  І ступеня Стефанія Михайлівна Шабатура є, на думку ротарійців із РК «Львів-Леополіс», незаперечним авторитетом і зразком самовідданого служіння суспільству та громаді, в чому ми переконуємося повсякчас спільно діючи у РОТАРІ.

Прочитано 1872 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Останні новини

06 бер. 2020 р.

115 річниця Ротарі!