Концерти у Органному залі

Львів'яни і гості нашого міста нещодавно одержали змогу побувати на неординарній музичній події - авторських концертах відомого сучасного композитора Богдана Котюка. Частина глядачів, що зібралися у Будинку камерної та органної музики - леополійці та представники інших Ротарі-клубів Львова, адже Богдан - знаний у нашому місті діяч ротарійського руху, чартерний президент клубу Львів-Леополіс. Власне, концерт 12 жовтня мав своєю метою збір коштів на боротьбу з поліомієлітом і пройшов під гаслом «END POLIO NOW». Тема боротьби з цією недугою домінувала на Семінарі Фундації Ротарі, який вперше відбувся у Львові.

Жовтневий концерт був версією (не повторенням - композитор навіть спеціально переписав деякі партії для інших інструментів) вересневого концерту "Авлос і кіфара". Тоді звучали твори Котюка для  різних поєднань інструментів - це видно все зі складу музикантів: Олена Мацелюх (орган), заслужена артистка України Маріанна Лаба (сопрано), Іванна Митроган (арфа), Анастасія Арбузова (сопілка), Ігор Мацелюх (флейта Пана, сопілка), учень народного артиста України, професора Тараса Барана Ігор Брухаль (цимбали), Ярослав Гамаль та Назар Леськів (гітари). Музикознавець Інна Павлюк - ведуча концерту - знайомила глядачів з інформацією, що допомагала сприймати музичні твори.

Про творчість Богдана Котюка пишуться книги і статті, захищаються дисертації. З огляду на це, навіть не наважуюся висловлюватися на тему аналізу музики, яку пощастило послухати. Єдине, що хочу відзначити - це потужну інтелектуальну компоненту у ній. Сприймання такої музики вимагає рівноправних зусиль від виконавця і слухача. Досить хоч трохи відволіктися думками - і вже з'являється враження, що пропустив щось важливе. Зате уважний і вдумливий слухач буде винагороджений естетичною насолодою і незвичайним піднесенням душі.

На завершення зроблю спробу переказати своїми словами правильну (попри те, що трохи патосну) думку паст-губернатора Мирослава Гавриліва: побувати на концерті Богдана Котюка ротарійцям конче потрібно, щоби зрозуміти масштаб особистості, з якою ми маємо змогу спілкуватися і співпрацювати.

 Фотографії Юрія Фургали

Прочитано 1104 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається