Презентація книги

У середу 3 жовтня на наше зібрання завітала Оксана Потимко. Знаний громадський діяч, виконавчий директор Львівського осередку спілки інвалідів, давній друг нашого клубу, пані Оксана на цей раз виступила з презентацією своєї книги «Розвиток медицини у Львові в XIV- XVIII cт.: література, проблеми дискусії». Монографія, видання якої є, зокрема, заслугою леополійця Зиновія Романіва, написана на основі кандидатської дисертації О. Потимко, захищеної  у 2007 році у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Як і  захист дисертації, опублікування наукової монографії незрячою людиною (а пані Оксана давно втратила зір) є неординарною подією.

У книзі, розповідає авторка, зійшлися разом два її захоплення – медицина та історія.  Матеріал книги опертий на багаті історичні джерела, рахунок яких іде на сотні. На нашому засіданні присутній також науковий керівник Оксани Потимко, доктор історичних наук М.М. Капраль. Він дає високу оцінку науковому дослідженню. Однак, на мою думку, крім наукової спільноти, книга також буде цікава широкому загалові і в цьому леополійці зможуть самі переконатися, оскільки одержали примірник книги у подарунок. Втім, це вже видно з того, яку жваву дискусію у кулуарах у наших лікарів викликав додаток – словник архаїчних і маловживаних медичних термінів.

Пані Оксану тепло привітали з виходом книги представники спілки інвалідів. Сама Оскана Потимко, яка звикла віддавати свій час, зусилля і тепло своєї душі іншим людям, трохи ніяковіє:  мовляв, працювала «на себе». Не погодимося тут з авторкою: вона працювала на українську науку, на історію нашого міста і її приклад служитиме джерелом натхнення також для інших людей з обмеженими фізичними можливостями.

 

(фотографії Мирослава Кулинича)

Прочитано 871 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається